Z dniem 1 kwietnia 2017 roku przeniesiono siedzibę firmy: 63-004 TULCE ul. Klonowa 7

Marka MASTER

O firmie F.U.H WICHTOWSKI :

F.U.H Wichtowski to  firma  specjalistyczna. Powstała w 1987 roku. Zajmujemy się sprzedażą hurtowym i detalicznym urządzeń oraz części zamiennych w zakresie:

  • urządzeń grzewczych o mocy od 1.0 do 2000kW  oraz palników  piecy, kotłów i nagrzewnic  gazowych, olejowych, elektrycznych, na paliwa stałe, na olej zużyty ( na olej przepracowany),
  • urządzeń wentylacyjnych do domu i firmy takich wentylatory, centrale grzewczo - wentylacyjne,  wentylatory
  • urządzeń klimatyzacyjnych - klimatyzatory, ewaporacyjnych -  klimatyzery,   itp
  • osuszacze powietrza - kondesacyjne, adsorbcyjne,
  • sprzętu ogrodniczego  - elektrycznego i spalinowego, ręcznego,  dla profesjonalistów jak i hobbystów

Jesteśmy wysoce wyspecjalizowaną firmą w zakresie ogrzewania nadmuchowego i schładzania (klimatyzacji) małych, średnich a nawet bardzo dużych obiektów, prowadzimy wypożyczalnię nagrzewnic oraz osuszaczy

W dziedzinie ogrzewania wielkokubaturowych obiektów wykorzystujemy praktycznie wszystkie dostępne techniki, a więc ogrzewanie nadmuchowe olejowe i gazowe, promiennikowe, czy też tradycyjne C.O. Istotnym elementem ogrzewania jest wentylacja oraz zatrzymanie ciepła w hali - stąd częste wykorzystywanie kurtyn powietrza "zimnych" jak i "ciepłych".

W branży ogrzewania nadmuchowego służymy: projektem, doradztwem technicznym , montażem urządzeń, sprzedażą zarówno detaliczną jak i hurtową. 

Zajmujemy się również serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym sprzedawanych przez nas urządzeń oraz innych marek. Oraz sprzedażą części zamiennych. Obsługujemy kompleksowo firmy i wypożyczalnie

Naszymi dostawcami jest wiele renomowanych firm. Poprzez jakość wykonywanych usług  zyskaliśmy sobie uznanie na rynku. Współpracujemy z największymi firmami w Polsce

 Zapraszamy Państwa do naszej firmy w Poznaniu, przy ul. Dalekiej 4, gdzie fachowa obsługa doradzi i pomoże Państwu w zakupach (pon - pt = 8.00 - 16.00) Wkrótce otwieramy nowy oddział

Zapraszamy również do korzystania ze sklepu internetowego, gdzie w szybki i łatwy sposób zrobią Państwo zakupy a zamówiony towar zostanie dostarczony pod wskazany adres.

Z poważaniem

Dariusz Wichtowski

 
 

 

  Rzetelna i uczciwa obsługa oraz zadowolenie klientów to nasze motto. Wychodząc naprzeciw użytkownikom Internetu, stworzyliśmy program rekomendacji sprzedawców internetowych. Sklepy internetowe opatrzone logo Rekomendowanego Sprzedawcy Internetowego produktów Master należą, więc do wyselekcjonowanej przez nas grupy zaufanych partnerów w obszarze sprzedaży online.

 

Nagrzewnice MASTER

nagrzewnica masterUrządzenia grzewcze  zwane nagrzewnicami, lub dmuchawami są urządzeniami, których praca polega na ogrzaniu powietrza zassanego zewnątrz poprzez wymiennik ogrzewany bezpośrednio zwany komorą spalania.  Nagrzewnice mają  wbudowany wentylator, który wymusza obieg powietrza wychładzając czynnik grzewczy (ogrzanego dzięki paliwu, które podgrzewa powietrze płynące przez nagrzewnicę). Dzięki temu procesowi Nagrzewnice MASTER bardzo szybko nagrzewają powietrze, które za pomocą wentylatora  rozprowadzane jest po całym pomieszczeniu. Konstrukcja nagrzewnicy pozwala na równomierne rozprowadzanie strumienia ciepłego powietrza po całym pomieszczeniu lub na ogrzewanie punktowe dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Nagrzewnica MASTER występują w kilku rozwiązaniach: nagrzewnice przenośne (mobilne), nagrzewnice stacjonarne (stojące), promienniki przenośne (mobilne) oraz nagrzewnice wiszące.

Wyróżniamy kilka rodzajów nagrzewnic, ze względu na paliwo będące źródłem ciepła:

 • Nagrzewnice elektryczne (żródło ciepła : prąd 230V, 400V)
 • Nagrzewnice elektryczne (żródło ciepła : gaz LPG, gaz ziemny)
 • Nagrzewnice olejowe (żródło ciepła : olej opałowy, olej naędowy )
 • Nagrzewnice na paliwo stałe (żródło ciepła : drewno, węgiel)
 • Nagrzewnice na olej uniwersalny (żródło ciepła : oleje roślinne, oleje ciężkie)
 • Promienniki podczerwieni (źródłem ciepła ; gaz, olej opałowy, olej napędowy lub prąd )

 

Osuszacze powietrza MASTER

osuszacz masterOsuszacze MASTER kierujemy dla każdego użytkownika. posiadamy w ofercie : osuszacze profesjonalne, osuszacze półprofesjonalne i osuszacze domowe. Przy optymalnych warunkach pracy dla osuszaczy (ok. 20 °C) wydajność urządzeń usuwających wilgoć marki MASTER są bezkonkurencyjne w porównaniu do innych marek dostępnych na rynku.

W zależności od modelu osuszacze MASTER wyposażono w wbudowany higrometr, licznik roboczogodzin, lampę UV (zabija bakterie i zarazki), elektroniczny panel sterowania, filtr węglowy i całą gamę innych dodatków, dzięki którym usuwanie wigoci staje się proste i skuteczne. Osuszacze MASTER charakteryzują się wysoką wydajnością , bardzo wysoką jakością wykonania oraz trwałością. Automatyczne rozmrażanie przy niskich temperaturach, mocna i wytrzymała konstrukcja odwilżaczy- odpowiednia do pracy w ciężkich warunkach-, a to wszystko w ergonomicznej obudowie, która ułatwia użytkowanie, transport, oraz ewentualne magazynowanie. W ofercie znajdą Państwo osuszacze kondensacyjne (tradycyjne), oraz osuszacze adsorpcyjne - zarówno przemysłowe jak i domowe - które umożliwiają skuteczne usuwanie wilgoci w niskich temperaturach, już od 0 °C.

Przy stosowaniu osuszaczy należy pamiętać, że zbyt szybkie osuszanie może doprowadzić do zniszczenia osuszanej powierzchni, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór urządzenia. 

 

Klimatyzatory przenośne (mobilne)

klimatyzator masterKlimatyzatory przenośne MASTER gwarantują utrzymanie komfortowej temperatury i wilgotności powietrza. Wprowadzona w sezonie letnim 2013 nowa seria klimatyzatorów MASTER (modele AC1000, AC1200, AC1400, AC1600) zrewolucjonizowała rynek klimatyzatorów przenośnych. Klimatyzatory mobilne MASTER cechują się najwyższym  możliwym parametrem jakości  !  Klasa energetyczna "A" urządzeń, energooszczędność, ekologiczny czynnik chłodniczy R410a, zastosowane filtry węglowe oraz możliwość osuszania pomieszczeń : te cechy,  wyróżniają klimatyzatory MASTER.

Są to najnowocześniejsze, najwydajniejsze i najpopularniejsze klimatyzatory przenośne (mobilne)  na europejskim rynku.  Posiada elektroniczne układy sterujące, usprawniające działanie klimatyzatorów, dzięki temu ich obsługa jest prostsza łatwa i przyjemna.

Klimatyzatory przenośne (mobilne) MASTER można stosować np. w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, , hotelach,sklepach, restauracjach, warsztatach, wydawnictwach, wszędzie tam, gdzie potrzebujemy  utrzymać komfortową temperaturę    przy szybkim i prostym montażu.


 
Trwa ładowanie formularza

Biuro: +48.61-865-35-21
Kom: +48.601-57-31-98
Kom: +48.601-18-66-28

E-mail: biuro@wichtowski.pl

Wyślij zapytanie

Trwa ładowanie formularza